Nawrót Uzależnienia

  Lekomania  Przyczyny Lekomanii  Powikłania  Leczenie

Nawrót Uzależnienia

Praca nad wyleczeniem nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga sporo wytrwałości i silnego postanowienia rozpoczęcia życia bez leków. Wytrwanie w tym postanowieniu zaczyna być trudne, jeśli pojawią się problemy i kłopoty, z którymi osoba uzależniona sobie nie radzi. Wtedy to ponownie dochodzi do odczuwania destruktywnych emocji, które początkowo doprowadziły do uzależnienia.

Dlatego też podczas wychodzenia z choroby bardzo ważne jest, aby zrobić wszystko by rozpocząć życie bez uzależnienia. Konieczna jest wtedy praca nad sobą, nad poprawieniem wad i nauczenie się życia od nowa, bez nałogu.

Podczas leczenie z pewnością każdy lekoman, jak też i każda inna osoba uzależniona, będzie borykać się z pokusą sięgnięcia po uzależniający środek. Takie kryzysy i nawroty nałogu są wpisane w proces leczenia. Ważne jest jednak by umieć je przezwyciężyć i wyeliminować w sobie potrzebę poprawiania nastroju alkoholem czy odpowiednimi lekami. Nie jest to bardzo trudny moment w całym zdrowieniu, ponieważ osoba uzależniona utrzymuje abstynencję, a różne problemy jeszcze nie rozwiązane nasilają się. Również wynagrodzenie wszystkich krzywd, które się wyrządziło może powodować depresyjne zachowanie, które zacznie przytłaczać coraz bardziej aż w końcu uzależniony by je zdusić w sobie, będzie próbował poczuć się lepiej sięgając po leki.

Aby uniknąć nawrotu nałogu trzeba nauczyć się rozpoznawać w sobie pierwsze sygnały, mówiące o tym, że coś złego znowu zaczyna się dziać. Umiejętność ich rozpoznania i wprowadzenia środków zaradczych jest jedynym sposobem uniknięcia nawrotu uzależnienia. Poradzenie sobie z kryzysem i nawrotem jest możliwe, dzięki pomocy grupy wsparcia i psychoterapeuty, dlatego też podjętej terapii nie można zakończyć zbyt wcześnie.
  Nawrót Uzależnienia

  Na Co Uważać W Aptece

  Ośrodek leczenia uzależnień
drukarki 3d Rejsy Bałtyk


Copyright © 2011. | Pozycjonowanie